Monitoring budowy

Place budowy to miejsca, w których często dochodzi do kradzieży sprzętu czy materiałów budowlanych. Złodziei zachęca brak lub słaba jakość ogrodzenia, a także nieobecność pracowników, którzy w noce i weekendy nie nadzorują terenu budowy. Skutecznym środkiem odstraszającym i ułatwiającym złapanie sprawcy przywłaszczenia bądź dewastacji jest w takim wypadku profesjonalny monitoring placu budowy.

Monitoring budowy

Dlaczego warto posiadać monitoring na placu budowy?

Monitoring na placu budowy to przede wszystkim efektywna prewencja kradzieży maszyn, narzędzi i elementów budowlanych, składowanych na terenie prac. Mając możliwość nieustannego nadzoru, mogą Państwo szybko reagować na pojawienie się postronnych osób, które nie powinny znajdować się na budowie. Nagrywanie pracy robotników skutecznie motywuje ich do wykonywania zleconych zadań oraz umożliwia wyciągnięcie konsekwencji w stosunku do nieuczciwych zleceniobiorców. W przypadku kradzieży czy innych nieprzyjemnych zdarzeń zapis z kamer stanowi ważny dowód na policji czy w sądzie. Dodatkowo posiadając monitoring, mogą Państwo wynegocjować atrakcyjniejsze warunki ubezpieczenia swojej powstającej inwestycji.

Gdzie można zainstalować monitoring placu budowy?

Jeśli są Państwo zainteresowani monitoringiem placu budowy, możemy zaproponować wiele lokalizacji, które umożliwią precyzyjne nagrywanie jak największego obszaru inwestycji. Kamery mogą zostać zamontowane na istniejących obiektach lub dedykowanych do tego celu słupach. Swoim zasięgiem mogą obejmować sam budynek i teren do niego przylegający, a także miejsca postoju maszyn i przechowywania narzędzi. Urządzenia stosowane do rejestrowania placu budowy są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, pył i uszkodzenia, nierzadko skuteczniej zastępując osobę stróża. Dodatkowo po zakończonej inwestycji można przenieść je w inne miejsce bądź zamocować na stałe w wykończonym już budynku..

Monitoring placu budowy i okolic

Budowa domu to inwestycja, która nieraz ciągnie się przez całe miesiące czy nawet lata. Rzadko kto ma możliwość zrezygnowania z pracy i osobistego doglądania prac przez cały dzień. Posiadając kamery skierowane na powstający budynek, mogą Państwo z każdego miejsca na świecie na bieżąco śledzić postępy oraz doglądać bezpieczeństwa inwestycji. Nagrania są nieustannie zapisywane i przechowywane przez okres kilku tygodni. Dzięki temu w dowolnym momencie mogą Państwo przeglądać je i kopiować na wybrany nośnik pamięci, dokumentując proces budowy. System telewizji przemysłowej warto zlokalizować także w obszarach, w których przechowywane są maszyny, narzędzia i materiały budowlane. Skutecznie odstraszy on potencjalnych złodziei oraz pomoże w udowodnieniu ich przewinień przed organami ścigania.

Zobacz również: