Monitoring sklepu

Sklep to miejsce, w którym dochodzi do największej liczby kradzieży. Bez znaczenia jest fakt, czy jest to mały osiedlowy sklepik, czy duży market. System monitoringu placówki handlowej to skuteczne narzędzie, chroniące przed przywłaszczeniem lub zniszczeniem towaru przez osoby trzecie. Z tego powodu jest on instalowany praktycznie w każdym sklepie, zarówno spożywczym, jak i przemysłowym.

Galeria monitoring 2

Dlaczego warto zainstalować monitoring w sklepie?

Telewizja przemysłowa w sklepie to efektywna metoda dyscyplinująca zarówno klientów, jak i pracowników firmy. Spójny system nadzoru wnętrza pomieszczeń oraz terenu wokół budynku umożliwia bieżące śledzenie wydarzeń na monitorze lub poprzez mobilną aplikację. Zapisy monitoringu pozwalają na precyzyjne uchwycenie momentu kradzieży bądź aktów wandalizmu, stanowiąc ważny dowód w ewentualnym postępowaniu karnym. Dodatkowo dają szansę dokładnej kontroli pracowników i dostawców, którzy w czasie Państwa nieobecności mogą wykazywać skłonności do niepożądanych nadużyć.

Rodzaje monitoringu w sklepie

Właściciele sklepów najczęściej decydują się na zamontowanie kompleksowego systemu monitoringu. Może on obejmować rejon kas i stoisk, powierzchnię magazynową oraz witryny i wejścia do sklepu. Dzięki telewizji przemysłowej mają Państwo możliwość zmniejszyć liczbę kradzieży towarów z półek. Dodatkowo monitoring zwiększy bezpieczeństwo pieniędzy przechowywanych w kasie i dóbr składowanych na magazynie.

Monitoring witryny i wejścia

Monitoring obszaru witryny i wejścia jest szczególnie istotny z punktu widzenia zapobiegania aktom wandalizmu i włamaniom. Kosztowne, szklane witryny są często narażone na stłuczenia zarówno w przypadku typowo niszczycielskich działań, jak i prób włamania. Kamera skierowana na ten rejon odstraszy potencjalnych złoczyńców oraz zarejestruje nagrania, przydatne do wyegzekwowania pokrycia kosztów uszkodzonych przeszkleń i elementów.

Monitoring kas i stoisk

Kasy to miejsca, w których często dochodzi do mniejszych i większych pomyłek lub oszustw finansowych. Monitoring obszaru lad i kas pozwoli na łatwe wychwycenie ewentualnych nieprawidłowości oraz precyzyjne wskazanie winnego. Kamery warto skierować również na stoiska z towarami delikatnymi i o dużej wartości – takimi, jak elektronika, alkohole czy szklane ozdoby. Są one bardzo podatne na kradzieże i zniszczenia, stąd ważne jest posiadanie dokładnych dowodów, niezbędnych do udowodnienia winy.

Galeria monitoring 6

Monitoring magazynu

Magazyn to obszar, w którym może łatwo dojść do zniszczenia lub kradzieży przechowywanych towarów. Posiada on bezpośredni dostęp z zewnątrz, a dodatkowo pracownicy przebywają w nim jedynie sporadycznie, co zwiększa ryzyko niepożądanych zdarzeń. Monitoring magazynu skutecznie odstraszy potencjalnych złodziei, umożliwiając także wykrycie nieuczciwych praktyk dostawców i sprzedawców.

Zobacz również: