Monitoring firmy

Monitoring firmy to skuteczny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i klientów, a także urządzeń i dokumentów, przechowywanych w siedzibie przedsiębiorstwa. Jest on dedykowany do każdej działalności gospodarczej i branży, minimalizując ryzyko niepożądanych strat. Monitoring w firmie może być zainstalowany zarówno w biurze, jak i pomieszczeniach produkcyjnych czy magazynowych. Umożliwia efektywny i kompleksowy podgląd i rejestrowanie zdarzeń na terenie całego zakładu.

Dlaczego warto posiadać monitoring w firmie?

Nowoczesny monitoring umożliwia podgląd online z każdego miejsca na świecie. Dzięki temu mogą Państwo na żywo śledzić działania pracowników i klientów, odwiedzających firmę. Zmniejsza to ryzyko ewentualnych nadużyć, odstraszając potencjalnych złodziei  lub wandali. Archiwum nagrań pozwala na odtworzenie materiałów zarejestrowanych nawet do kilku tygodni wstecz. Jest to ważny materiał dowodowy, wpływający na możliwość uzyskania odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej. Pozwala także na udowodnienia swoich racji i praw na policji lub przed sądem. Odpowiednio rozbudowany system monitoringu zwiększa poziom bezpieczeństwa i ochrony firmowych obiektów, minimalizując ryzyko niepożądanych zdarzeń.

Monitoring firmy

Monitoring biura

Kamery przemysłowe – wraz z systemem alarmowym – to obecnie niemal standardowy element infrastruktury teletechnicznej w biurach czy budynkach przemysłowych. Umożliwiają zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w obszarze pomieszczeń biurowych, korytarzy, poczekalni i recepcji, dostępnych dla osób z zewnątrz. Dzięki temu znacząco podnoszą komfort zarówno klientów, jak i pracowników przebywających w obiekcie.

Monitoring magazynu

Monitoring magazynu

Ze względu na dużą powierzchnię i wysoki stopień zagospodarowania przestrzeni, prawidłowy nadzór nad powierzchnią magazynu może sprawiać niemałe kłopoty. Rozbudowany system monitoringu w hali magazynowej stanowi skuteczną prewencję zapobiegającą kradzieżom i dewastacji przechowywanych towarów. W momencie popełnienia przestępstwa, jest też przydatnym materiałem, ułatwiającym udowodnienie winy.

Monitoring hali produkcyjnej

W halach produkcyjnych nierzadko dochodzi do różnych sytuacji, które mogą stanowić zagrożenie dla pracowników lub urządzeń, stosowanych przy wytwarzaniu towarów. Zainstalowanie monitoringu pomieszczeń wytwórczych pozwala na bieżące śledzenie procesu produkcyjnego. Jest to szczególnie istotne w miejscach, gdzie osobisty nadzór jest niemożliwy lub niebezpieczny dla ludzi. Dodatkowo kamery umożliwiają szybkie wychwycenie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą być groźne dla obecnych w pobliżu osób.

Zobacz również: