Monitoring magazynu

Teren wielu przedsiębiorstw – obok powierzchni biurowych i produkcyjnych – obejmuje także hale magazynowe. W takich miejscach nierzadko przechowywany jest towar warty tysiące, a nawet miliony złotych. Zastosowanie w obiekcie profesjonalnego systemu monitoringu pozwala na bieżąco śledzić dostawy i wysyłkę towarów. Ułatwia także kontrolę zgodności stanów magazynowych oraz zapobiega ewentualnym kradzieżom.

Dlaczego warto zainstalować monitoring w magazynie?

Monitoring magazynu znacząco zwiększa bezpieczeństwo przechowywanych w nim towarów. Jest efektywną metodą prewencji, odstraszając złodziei i osoby, które nie są upoważnione do przebywania w tym obszarze. Pomaga kontrolować stan zgromadzonych przedmiotów, szczególnie w przypadku rozbieżności pomiędzy zamówieniami a pozycjami w dokumentach. Pracownicy monitorowanych hal są znacznie bardziej zdyscyplinowani, rzetelniej wykonując zlecone zadania. Dodatkowo telewizja przemysłowa w magazynie nierzadko umożliwia obniżenie kosztu ubezpieczenia. System kamer nagrywa obraz przez całą dobę, przechowując go przez wskazany okres czasu, w razie potrzeby stanowiąc przydatny materiał dowodowy.

Monitoring magazynu

Monitoring w magazynie

Hale magazynowe zazwyczaj są doskonale przystosowane do montażu zaawansowanego systemu telewizji przemysłowej. Umożliwiają instalację wielu kamer, których szerokie pole widzenia obejmuje jak największy obszar magazynu. Takie urządzenia są odporne na niskie temperatury, jakie często panują w dużych obiektach. Dodatkowo są niewrażliwe na pył i zanieczyszczenia, umożliwiając długotrwałą i bezawaryjną pracę. Podgląd z wszystkich obiektywów może być wyświetlany na monitorach, zlokalizowanych w biurze bądź dyżurce. Najczęściej możliwa jest także bieżąca obserwacja online z każdego miejsca na świecie, za pomocą specjalnych aplikacji. Aby system monitoringu w hali działał precyzyjnie i bezproblemowo, jego instalację warto zlecić profesjonalnej firmie, zajmującej się montażem telewizji przemysłowej.

Monitoring terenu wokół magazynu

Oprócz nadzoru wnętrza hali, kamery przemysłowe mogą zostać zainstalowane również w otoczeniu budynku. Przymocowane do jego elewacji pozwalają na precyzyjne śledzenie osób poruszających się po firmowym terenie. Nagrywają wjeżdżające i wyjeżdżające na teren magazynów samochodu, pomagając łatwo namierzyć pojazdy, które nie powinny znajdować się na danym obszarze. Posiadając monitoring wokół hali, niwelują Państwo konieczność zatrudniania stróża, obniżając tym samym koszty comiesięcznego utrzymania obiektu. Sieć kamer można połączyć także w zintegrowany system razem z wewnętrznym monitoringiem, wyświetlając i przełączając podgląd obrazów ze wspólnego rejestratora.

Zobacz również: